خانه » اخبار سینما وتلویزیون » ادامه تصویر برداري فیلم «مبارک» در تهران

ادامه تصویر برداري فیلم «مبارک» در تهران

سینما کده

cinema-mobarak

ادامه تصویر برداري فیلم «مبارک» در تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، تصویربرداري فیلم سينمايي «مبارك» به كارگرداني محمدرضا نجفي امامي به تازگي در لوکيشن‌هايي در تهران شروع شده است.
در اين فيلم شخصيت‌هاي افسانه ‌اي شاهنامه با استفاده از تكنيك‌هاي انيميشني جان مي‌گيرند و با خلق داستاني ماجراجويانه، زمينه را براي شناخت بهتر مخاطبان از اين شخصيت‌هاي اسطوره‌اي فراهم مي‌كنند.
داستان اين فيلم درباره پيرمردي است كه به حرفه نقالي مشغول است و ابزار كارش، عروسك‌هاي شخصيت‌هاي شاهنامه است. او نوه جواني دارد كه از دنياي پدربزرگش كاملا دور است و بر اين اساس تضادهايي بين او و پدربزرگش وجود دارد.
پيرمرد بخش فراواني از زندگي‌اش را در جهان اسطوره‌ها گذرانده و نگران روزي است كه شخصيت‌هاي سياه افسانه‌اي، دنيا را به سوي تاريكي و تباهي بكشانند. داستان از آنجا آغاز مي‌شود كه عروسك‌ها جان مي‌گيرند و به فكر ياري رساندن به پيرمرد و كاستن از دغدغه‌هاي او مي‌افتند. آنها با نوه پيرمرد همراه مي‌شوند و داستان هيجان‌انگيز و ماجراجويانه‌اي را شروع مي‌كنند.
مراحل پيش توليد اين فیلم، بيش از 15 ماه زمان برده است. عوامل اين پروژه در مراحل پيش‌توليد، پيش نمايش كاملي از فيلم را تهيه کرده اند. ضمن طراحي تمامي كاراكترها، ساخت عروسك‌ها و ساخت مدل‌هاي سه بعدي از شخصيت‌ها و فضاها، مراحل توليد فيلم را لحظه به لحظه برنامه‌ريزي كردند.
در اين فيلم كه به تهيه ‌كنندگي علي نجفي امامي به مرحله توليد رسيده، بازيگراني چون الناز شاكردوست، منوچهر آذر، امير رهبري،‌ تورج نصر و… به ايفاي نقش مي پردازند. تصویر برداري اين فیلم در استان‌هاي تهران و مازندران، شهرهاي چالوس و نمك‌ آبرود و… انجام مي ‌شود.
عوامل اين پروژه سينمايي عبارتند از مدير توليد: مهدي مددكار، مدير فيلمبرداري:‌ عليرضا برازنده، طراح صحنه و لباس: اصغر نژاد ايماني،‌ طراح چهره‌پردازي: عليرضا خورشيد، نويسنده فيلمنامه: بهروز واثقي، مشاور فيلمنامه: سيد جلال‌الدين دري، منشي صحنه: پانته‌آ حسيني، طراح كاراكترهاي انيميشني: حامد كمالي، ساخت عروسکها: کامران خلج، طراح لباس عروسك‌ها: سحر عبدالهي،‌ صدابردار: حميد اسلامي، عكاس: آرش صادقي، تدارکات: علي اکبر ايکاني، مدير روابط عمومي: محسن رخش خورشيد.
آشنا ساختن مخاطبان جوان با شخصيت‌هاي افسانه‌اي شاهنامه و نمايش توانايي انيماتورهاي ايراني، از اهداف اصلي اين فیلم سنیمایی  است. اين اثر محصولي از مؤسسه فرهنگي سيماپردازان ستايش است و پيش‌بيني مي‌شود كه در جشنواره فيلم فجر سال جاري به نمايش گذاشته شود.

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


Scroll To Top