خانه » اخبار سینما وتلویزیون » اسب طلایی فستیوال اربیل به تصویر برداری فیلم کوتاه «دستِ خالی، دل پُر» از ایران رسید.

اسب طلایی فستیوال اربیل به تصویر برداری فیلم کوتاه «دستِ خالی، دل پُر» از ایران رسید.

سینما کده

cinema-asbtala

فیلم کوتاه «دستِ خالی، دل پُر»

به گزارش خبرگزاری مهر، از میان بیست و هشت فیلم کوتاه از کشورهای یونان، ترکیه، ایران، مصر، لبنان، سوریه، عراق و انگلیس، فیلم کوتاه «دستِ خالی، دل پُر» به کارگردانی بابک نبی زاده که پیش از این جایزه منتقدین جشنواره مذهب امروز ایتالیا و جایزه مصطفی عقاد جشنواره Insite انگلیس را از آن خود کرده بود، این بار در بخش بین المللِ اولین فستیوالِ اربیل (کردستان عراق) به خاطر برخورداری از تصاویر طبیعی و بکر که در راستای پیشبرد درونمایه اثر طراحی و انتخاب شده بود، موفق به دریافت جایزه اسب طلاییِ بهترین فیلمبرداری از این جشنواره شد.

بابک نبی زاده گفت: این جایزه متعلق به عارف نامور است که خودش تاکنون فیلمهای کوتاه بسیار زیبایی را کارگردانی کرده اما در این فیلم به کمک من آمد و در طول روزهای ساخت فیلم، با این که زمانِ محدود و شرایط سختی داشتیم یار خوبی برای من و فیلم بود. بزودی این اسبِ زیبا را به دستش می رسانم.

جشنواره اربیل از 30 می تا 4 ژوئن در اربیل کردستان برگزار شد. آیدا شلیپفر از کشور سوییس رییس هیأت داوران بخش فیلمهای کوتاه بود که پنج جایزه اصلی را به شرکت کنندگان اهدا کرد. تهمینه میلانی نیز رییس هیأت داوران بخش مسابقه فیلم های بلند بود که در این بخش 9 جایزه اصلی به شرکت کنندگان تعلق گرفت. «برف روی کاجها» آخرین ساخته پیمان معادی بیشترین جوایز را به خود اختصاص داد.

در بخش فیلم های کوتاه فیلم کوتاه «ایستگاه آخر» ساخته مصطفی سلطانی نیز موفق به دریافت لوح تقدیر از این جشنواره شد.

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


Scroll To Top