سینما کده سینما کده
خانه » اخبار انیمیشن » زمان اکران انیمیشن «رستم و سهراب» مشخص نیست.

زمان اکران انیمیشن «رستم و سهراب» مشخص نیست.

سینما کده

an-rosso

انیمیشن «رستم و سهراب»

داریوش دالوند تهیه‌کننده فیلم‌های انیمیشن ایرانی درباره دلایل تعویق اکران فیلم سینمایی «رستم و سهراب» به کارگردانی برادرش کیانوش دالوند به خبرنگار مهر گفت: پخش‌کننده این فیلم علی سرتیپی است و برنامه ویژه ای برای اکران «رستم و سهراب» ترتیب داده بود ولی با اکران «شهر موشها ۲» اکران انیمیشن «رستم و سهراب» به تعویق افتاد.

وی افزود: برای داشتن یک اکران موفق باید زمینه مناسبی برای تبلیغات فراهم کنیم ولی متاسفانه هنوز تبلیغات انجام نشده است و من امیدوارم شورای صنفی نمایش هرچه زودتر تاریخ اکران این انیمیشن ایرانی را مشخص کند تا براساس تاریخ اعلام شده تبلیغات را آغاز کنیم.

دالوند درباره طراحی شخصیت‌های فیلم «رستم و سهراب» روی لوازم التحریر گفت: صنعت انیمیشن‌سازی ظرفیت زنده نگه داشتن قهرمان‌های ملی ایران را دارد بر همین اساس تصمیم داشتیم همزمان با اکران فیلم سینمایی «رستم و سهراب» در شهریورماه مجموع این نوشت افزارها را توزیع کنیم ولی از اکران فیلم هنوز خبری نشده و ما تصمیم گرفتیم دفاتر مدراس و مدادرنگی‌ با نقش‌هایی از شخصیت‌های انیمیشن «رستم و سهراب» را در آستانه ماه مهر توزیع کنیم.

این تهیه کننده همچنین متذکر شد: همه مدادهای تولید شده در این نوشت افزار روزنامه ای است و یکی از دلایل تولید این مدادها به شکل روزنامه‌ای این بود که شعار «درخت‌ها دیگر مداد نمی شوند» را بیان کنیم و روی هریک از این مدادهای رنگی عکس کاراکترهای فیلم شامل رستم، سهراب، افراسیاب، سیاوش، کیکاوس و … طراحی شده است.

دالوند نبود تبلیغات مناسب را دلیل جایگزینی شخصیت‌ها و قهرمان‌های غیر ملی در بین کودکان و نوجوانان ایرانی دانست و گفت: زمانی یک ملت خوشبخت می شوند که برای یکدیگر خوشبختی و خوبی بخواهند اما متاسفانه چنین رویکردی در ایران مدتی است که کم‌رنگ شده و خیلی‌ها تنها سهم خود را طلب می‌کنند و به فکر شکل دادن یک حرکت فرهنگی نیستند. یکی از دلایل نفوذ شخصیت‌های فیلم‌ها و سریال‌های غربی در ایران نبود همین همبستگی فرهنگی است.

این تهیه‌کننده فیلم‌های انیمیشن با تاکید بر اینکه تغییر ذائقه کودک امروز و جایگزین کردن شخصیت‌های فیلم ها و سریالهای خارجی در بین خانواده‌های ایرانی باید مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: خود من از اینکه پسرم پتوی اسپایدرمن دارد و یا دختر خانم‌ها پتوی سیندرلا دارند، راضی نیستم. وظیفه خانواده ها است که این تغییر ذائقه را موجب شوند و از همین رو بنا دارم بعد از نوشت‌افزار، تولید پتوهایی با نقش رستم، سهراب و یا تهمینه را به انجام برسانیم.

دالوند با اشاره به این که لوازم التحریر «رستم و سهراب» در نمایشگاه بین المللی نوشت افزار عرضه شد، گفت: اولین نمایشگاه بین المللی نوشت افزار ایرانی با مشارکت ۴۲ شرکت داخلی و خارجی و با حضور بزرگان صنعت نوشت افزار در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران و در سالنهای ۱ و ۲ برگزار شد. ضمن اینکه عروسکهای رستم، سهراب و تهمینه نیز در دست تولید است که براساس یک برنامه زمان بندی به نوبت تا اواخر آبان ماه و آذرماه سال جاری به بازار می آید.

وی در پایان با اشاره به نهایی شدن مراحل تولید فیلم «سربازان کوچک» گفت: مراحل فنی این انیمشین به پایان رسیده است و قرار بود هزمان با جنگ غزه پخش شود اما به تازگی مقرر شده در بخش انیمیشن جشنواره فیلم کودک نمایش داده شود.

 

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top