خانه » اخبار سینما وتلویزیون » بالای یک میلیون سی دی قاچاق مصادره شد

بالای یک میلیون سی دی قاچاق مصادره شد

سینما کده

cinema-madon

بالای یک میلیون سی دی قاچاق مصادره شد

به گزارش سینما کده به نقل از بانی فیلم،بیش از یک میلیون و ۳۰۰ نسخه قاچاق و غیرمجاز فیلم های سینمایی با حضور رییس سازمان سینمایی و رئیس پلیس پایتخت معدوم شد.
در مراسمی که ظهر یکشنبه ۲۰ اردیبهشت در مرکز پلیس امنیت تهران بزرگ و با حضور جمعی از مسئولان سازمان سینمایی و پلیس پایتخت برپا شد، سردار ساجدی نیا در حضور خبرنگاران بیان کرد: افرادی که در این دوره دستگیر شده‌اند بیشتر به صورت تیمی بوده‌اند. در این دوره که شما امروز مشاهده می‌کنید، بالغ بر ۸۰ نفر دستگیر شده‌اند که اغلب آنان به صورت تیم‌های دو یا سه نفره فعالیت می‌کردند. یکی از این تیم‌ها، گروهی چهار نفره بوده که تقریباً ۳۰۰ هزار نسخه فیلم از آنان توقیف شده است.
در حواشی این مراسم، دبیر جشنواره فیلم فجر، محمد حیدری، به خبرنگار بانی فیلم گفت: تمام سعی خودم را می کنم تا طی یک ماه آینده برنامه‌ام را ارائه دهم و در اولین فرصت ممکن، یک نشست خبری با اصحاب رسانه برگزار خواهم کرد. در نظر دارم هر سه ماه یک بار دیداری با خبرنگاران داشته باشم و به سؤالات آنان پاسخ بدهم و حتی درباره به سرانجام رسیدن یا نرسیدن وعده‌های خود توضیحاتی را عنوان کنم.
در این مراسم، بیش از یک میلیون و ۳۰۰ نسخه قاچاق و غیر مجاز فیلم های سینمایی معدوم شد. این محصولات غیر مجاز با همکاری ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر و عرضه غیرمجاز آثار سینمایی و سمعی و بصری و نیروی انتظامی در مرحله اول طرح امنیت محله محور جمع آوری شده بود و در همین راستا ۸۰ تن نیز دستگیر شده اند.
در این مراسم، دکتر حجت الله ایوبی  از نیروهای زحمتکش پلیس پایتخت سپاسگزاری کرد و این نوع حرکت ها را حمایت از سینمای ایران و سینماگران عنوان کرد.
وی افزود: این عملیات که در سال جدید با همکاری نیروی انتظامی و قوه قضائیه و ستاد صیانت انجام می شود آغاز یک همکاری خوب است و امیدواریم این  پدیده شوم را در سال ۹۴ از میان برداریم. اضافه بر این یکی از راه های از بین بردن فرهنگ جامعه رواج فیلم های قاچاق و مبتذل است و ما امیدواریم سال جدید سال آرامش خانواده ها و سالی امید بخش باشد.
رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: از همه مهمتر جامعه هنری و فرهنگی از مبارزه با قاچاق محصولات فرهنگی احساس امنیت می کنند و این امنیت خاطر مرهون زحمات عزیزان پلیس است.
همچنین سردار حسین ساجدی‌نیا گفت: یکی از اولویت‌های اصلی پلیس در سال ۹۴ برخورد با قاچاق محصولات فرهنگی و نیز تهیه و توزیع محصولات مخرب فرهنگی بوده و  در این راستا طرح برخورد با افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند در دستور کار قرار گرفته است؛ در اجرای نخستین مرحله از این طرح یک میلیون و ۳۰۰ هزار لوح فشرده قاچاق و غیرمجاز کشف و ضبط شد.
وی با بیان اینکه در اجرای این طرح ۸۰ تن نیز دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: برخی از این افراد به صورت انفرادی و برخی دیگر نیز در قالب باند فعالیت می‌کردند که به عنوان مثال در یک مورد ۳۰۰ هزار لوح فشرده از اعضای باند ۴ نفره‌ای کشف و ضبط شد.
او همچنین به شروع فصل تابستان و اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اشاره کرد و افزود: افرادی که به هر دلیل اقدام به تهیه و تکثیر لوح های فشرده غیرمجاز و مستهجن کرده و آن دسته از افرادی که محصولات تولیدات داخل کشور را به شکل غیرقانونی توزیع و کپی می‌کنند، باید بدانند اقدامشان سرقت و فعالیت مخرب فرهنگی محسوب شده و پلیس با آنان برخورد خواهد کرد.
در مراسم امحای محصولات قاچاق و غیر مجاز محمد حیدری مدیرعامل موزه سینما و دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، سید‌مصطفی ابطحی دبیرکل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر و عرضه غیرمجاز آثار سینمایی و سمعی و بصری سرپرست تیم عملیاتی ستاد صیانت نیز حضور داشتند.

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top