سینما کده سینما کده
خانه » اخبار انیمیشن » بررسی سه انیمیشن ایرانی در هفتیمن جلسه سینما روایت.

بررسی سه انیمیشن ایرانی در هفتیمن جلسه سینما روایت.

سینما کده

an-cire

هفتیمن جلسه سینما روایت

به گزارش خبرگزاری مهر، انیمیشن های «تونل»، «مقاومت و زن بودن» و «من، همسرم و گاومون»، که همگی با محوریت موضوع مقاومت تولید شده اند، در هفتمین جلسه سینما روایت اکران و بررسی خواهند شد.

«تونل» به کارگردانی مریم کشکولی نیا، محصول سال ۱۳۹۰ است. این انیمیشن کوتاه توانسته است جایزه بهترین کارگردانی جشنواره رویش و بهترین فیلمنامه لیسمبورگ فرانسه را به دست بیاورد. داستان این انیمیشن درباره مردی است که با کندن تونل از مرزی که یک سرباز از آن محافظت می کند عبور کرده و برای خانواده گرسنه اش یک گوسفند به این سمت مرز می آورد، در طی این فیلم اتفاقاتی برای مرد، سرباز و گوسفند می افتد و در لحظات آخر سرباز باعث انفجار تونل می شود.

«من، همسرم و گاومون» کاری از آزاده معزی است. این انیمیشن که چند حضور بین المللی را نیز تجربه کرده است، درباره عشق و علاقه ای محکم میان پیرزنی بیمار و پیرمردی سرسخت در میان طوفان سختی های زندگی است و …

«مقاومت و زن بودن» نیز به کارگردانی حمید بهرامی یکی از پرکارترین انیماتورهای ایرانی تولید شده است. پس از اکران فیلم ها، جلسه نقد و بررسی با حضور کارگردان های این انیمیشن ها برگزار می شود.

هفتمین جلسه سینما روایت روز یکشنبه ۱۵ تیرماه، راس ساعت ۱۸ در مجتمع فرهنگی اسوه واقع در خیابان انقلاب نبش بهار جنوبی برگزار خواهد شد.

 

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top