سینما کده سینما کده
خانه » اخبار تئاتر » تئاتر شهر میزبان نمایش «در همین نزدیکی» می شود.

تئاتر شهر میزبان نمایش «در همین نزدیکی» می شود.

سینما کده

t-namayesh

نمایش «در همین نزدیکی»

جلال تجنگی نویسنده و کارگردان نمایش «در همین نزدیکی» درباره زمان اجرای این اثر نمایشی به خبرنگار مهر گفت: «به همین نزدیکی» که پیش از این در جشنواره سی و دوم تئاتر فجر نیز به صحنه رفته بود قرار است از دوم شهریور ماه اجرای خود را در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز کند. این نمایش به لحاظ مضمونی اثری واقع گرایانه است که به همان شیوه واقع گرایانه نیز روی صحنه می رود.

وی درباره تغییراتی که این نمایش نسبت به اجرای جشنواره تئاتر فجر داشته است، توضیح داد: دوستانی که این نمایش را در جشنواره تئاتر فجر دیده بودند توصیه هایی برای بهبود کار به ما دادند بر این مبنا که در اجرای عمومی مدت زمان نمایش را کمتر کرده و قصه را هم زودتر آغاز کنیم که ما نیز این پیشنهادها را مورد توجه قرار دادیم. همچنین در اجرای جشنواره این نمایش به شکل دو سویه اجرا شد که در اجرای عمومی قرار است به شیوه یک سویه در تالار سایه کار را به صحنه ببریم.

کارگردان «در جمعیت گم شده» درباره داستان این اثر نمایشی گفت: این نمایش داستان زندگی چهار جوان فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف را روایت می کند که تجربه مشترکشان با یکدیگر این است که همگی در راه انداختن کسب و کاری متناسب با رشته تحصیلی شان شکست خورده اند.

وی یادآور شد: فارغ التحصیلان دانشگاه شریف به دلیل رتبه های بالایی که در کنکور داشته اند بیشترین آمار مهاجرت را دارند از این نظر این افراد را برای بررسی انتخاب کردم. در واقع در این نمایش به مشکلات فضای کسب و کار در ایران بعد از تحصیل توجه شده است و اینکه جوانها نمی توانند بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه در رشته هایی که مرتبط با رشته شان است مشغول به کار شوند.

تجنگی درباره رویکرد کارگردان های تئاتر به اجرای آثار رئالیستی در یکی دو سال اخیر نسبت به گذشته، بیان کرد: من به تنوع رنگین کمانی مضامین و گونه های نمایشی در تئاتر اعتقاد دارم و تصورم بر این است که بر خلاف گذشته تئاتر ایران در این زمینه به یک تعادل نسبی دست پیدا می کند. به نظر می رسد در چند سال اخیر فضا برای اجرای همه گونه های نمایشی از جمله تئاترهای تجربی و واقع گرایانه و شیوه های مختلف اجرایی فراهم شده است در حالی که مثلا سال ۷۹ من می خواستم نمایشی رئالیستی و اجتماعی به صحنه ببرم که فضای کلی تئاتر بیشتر به سمت آثار فرمی گرایش داشت.

کارگردان «ته جاده» متذکر شد: نهایتا معتقدم باید هرکس بتواند کاری را که دوست دارد روی صحنه برد. با مقایسه آثار به صحنه رفته در همه جای دنیا به این نتیجه می رسیم که مخاطبان به دنبال نمایشهای قصه گو هستند که البته باید حد وسطی بین قصه گویی و بازی های فرمی و تجربی هم وجود داشته باشد.

وی در پایان صحبتهایش تصریح کرد: این متعادل بودن چیزی است که ما به آن نیازمندیم چون همه سلائق و عقیده ها دوست دارند نمایشهای مورد علاقه شان را در تالارهای نمایشی ببینند و بهتر است که اهالی هنر این فضا را برایشان فراهم کنند.

نمایش «در همین نزدیکی» به نویسندگی و کارگردانی جلال تجنگی و نقش‌آفرینی مهدی حاجیان، مهران حسینی، آفاق میرقاسمی، علی نجفی و سعید هاشمی‌پور، از ۲ شهریورماه هر روز ساعت ۱۹ به مدت ۷۰ دقیقه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شود. مهدی دیلمی و بنفشه رحمانی به ترتیب طراحی صحنه و طراح لباس این نمایش را برعهده داشتند.

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top