خانه » اخبار سینما وتلویزیون » تولید فیلم سینمایی «شهید همت» ۲ سال زمان می برد

تولید فیلم سینمایی «شهید همت» ۲ سال زمان می برد

سینما کده

139207070849161241265003-395x255

تولید فیلم سینمایی «شهید همت» ۲ سال زمان می برد

روح‌ا… سهرابی، قائم‌ مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در گفت‌وگو با  خبرگزاری تسنیم، درمورد برگزاری سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت بیان کرد: جشنواره مقاومت رویکردی کاملاً شفاف و جریان‌ساز دارد. جشنواره مقاومت مدلی پویا و به‌روز دارد که طیف‌های زیادی را با موضوعات انقلاب درگیر می‌کند. از جمله نشانه‌های پویا بودن این جشنواره پرداختن به موضوعات روز مانند تکفیری‌ها، وهابیت و نیروهای داعش است.
وی اضافه کرد: جشنواره مقاومت یک جشنواره کاملاً موضوعی است. اهداف و سیاست‌های این جشنواره مشخص و شفاف است. جشنواره‌های موضوعی شاید بین مردم اقبال عمومی کمی داشته باشند اما اگر بتوانیم در جشنواره مقاومت از فیلم‌هایی که با موضوع دفاع مقدس ساخته می‌شوند رونمایی کنیم قطعاً این نقیصه برطرف می‌شود.
قائم‌ مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس تصریح کرد: ما با سالانه کردن این جشنواره سعی می‌کنیم مخاطبان بیشتری را جذب کنیم. همان‌طور که ساخت یک فیلم موضوعی و دفاع مقدسی دشوار است برگزاری جشنواره موضوعی با چنین تابلوی شفافی که می‌تواند رسانه‌های خارجی را حساس کند، نیز دشوار است.
سهرابی درخصوص حمایت از فیلم‌ سازانی که آثار خود را برای این جشنواره می‌فرستند گفت: ما سعی می‌کنیم تا ارتباطمان با افراد برگزیده جشنواره محفوظ بماند. ما بعد از جشنواره دوازدهم از فیلم‌سازانی که در جشنواره مقاومت دارای آثار برتر بودند حمایت کردیم. این حمایت‌ها به‌گونه‌ای بود که فیلم‌سازان برتر بخش مستند و فیلم کوتاه در دوره جدید جشنواره آثاری را با حمایت ما ساختند.
وی با اشاره به آثار سینمایی جدید انجمن سینمای دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: تولید فیلم سینمایی شهید همت به‌کارگردانی رضا میرکریمی حدود 2 سال طول می‌کشد. یک فیلم سینمایی با موضوع زندگی شهید طاهره هاشمی هم در دست تولید داریم که فیلم‌نامه آن آماده شده است ولی به جشنواره نمی‌رسد.
قائم‌مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با اشاره به نشست هفتگی سینما روایت گفت: به‌دلیل استقبالی که از سینما روایت شد ما ترغیب شدیم که به‌صورت متمرکز آن را ادامه دهیم. از اهداف این نشست شناسایی و معرفی افراد توانمند و متعهدی است که کمتر به آنها بها داده شده است. نمایش آثاری با موضوع وهابیت از برنامه‌هایی بود که در سینما روایت دنبال شد. در ادامه به موضوعات حجاب و عفاف، دفاع و مقدس و … نیز پرداخته می‌شود. سهرابی در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون که پنجمین برنامه سینما روایت را برگزار کردیم بازخوردهای خوبی از طرف مخاطبان داشتیم. ما در ماه مبارک رمضان نیز برنامه‌ها را به‌صورت هفتگی ادامه می‌دهیم.

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


Scroll To Top