سینما کده سینما کده
خانه » اخبار انیمیشن » انیمیشن سینمایی «رستم و برزو» از شبکه پویا پخش می‌شود.

انیمیشن سینمایی «رستم و برزو» از شبکه پویا پخش می‌شود.

سینما کده

an-nrb

رستم و برزو

به گزارش سینما کده انیمیشن ۸۳ دقیقه‌ای «رستم و برزو» بر اساس کتاب برزونامه به کارگردانی نیما میگلی و کامیار خسروی در مرکز صبا (اداره پویانمایی) تولید و هم اکنون در کنداکتور شبکه پویا قرار گرفته است.

نیما میگلی، یکی از کارگردانان این انیمیشن گفت: در ساخت این انیمیشن، دقت و وسواس ویژه‌ای به ‌کار بردیم و تلاش کردیم این ‌کار شبیه انیمیشن‌هایی تاکنون با این موضوعات ساخته شده است، نباشد.

وی با اشاره به این‌ که این فیلم برای گروه سنی نوجوان و بزرگسال است، اظهار کرد: از لحاظ تکنیک کار، تلاش کردیم از گرفتن انیمیشن‌های غربی که بسیار قوی و با کیفیت طراحی شده‌اند، استفاده کنیم تا برای مخاطبان جذاب باشد.

بر اساس گزارش سینما خبر؛ میگلی درباره‌ چگونگی کاربرد تخیل و فانتزی در انیمیشن «رستم و برزو» گفت: داستان‌های شاهنامه را با کمی اغراق به تصویر کشیدیم و تخیل و فانتزی را نیز که لازمه‌ انیمیشن است، به آن اضافه کردیم تا به جذابیت اثر بیفزاییم، همچنین صحنه‌های مهیج و تصویر غول و دیو در آن به ‌کار بردیم.

وی با اشاره به این ‌که حرکت کاراکتر‌ها به ‌صورت رتوسکپی و بر پایه حرکات زنده است و در بخش‌هایی نیز از موشن کپچر استفاده کردیم، گفت: تلاش کردیم کاری خلاقانه و متفاوت نسبت به کارهای پیشین ارایه دهیم، چندین ‌بار کار را ویرایش کردیم و سرسری از آن نگذشتیم، تنها سرعت برای ما ملاک نبود، بلکه کیفیت را سرلوحه‌ خود قرار دادیم.

این کارگردان در پایان خاطرنشان کرد: می‌خواستیم یک کار(ایرانی خوب) ارایه دهیم، تا هنگامی که بینندگان این انیمیشن را می‌بینند، ابهاماتی که درباره‌ ضعف انیمیشن‌های ایرانی در ذهنشان هست، از بین برود.

انیمیشن سینمایی «رستم و برزو» یکشنبه، ۳ شهریور ساعت ۲۱ از شبکه پویا پخش می‌شود. 

 

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top