خانه » اخبار سینما وتلویزیون » اجرای طرح سینماکارت از عید فطر قطعی شد.

اجرای طرح سینماکارت از عید فطر قطعی شد.

سینما کده

cinema-ckart

اجرای طرح سینما کارت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینماشهر درباره سینماکارت توضیحاتی ارائه کرد. آنچه در ادامه می‌آید جزییاتی از نحوه اجرای این طرح در سینماهای سراسر کشور است:
سینما کارت برای کارکنان سازمان‌ها
سینماکارت یک کارت اعتباری متصل به سیستم شتاب بانکی است. سازمان سینمایی قراردادی با بانک آینده منعقد کرده که بر اساس آن، صدور کارت و نصب کارت خوان در سینماهای سراسر کشور بدون دریافت وجه توسط این بانک انجام شود.
کارکرد این کارت‌ها برای کارکنان ادارات است تا به نوعی سینما وارد سبد کالای کارمندان شود. برخی سازمان‌ها به حجت الله ایوبی مراجعه و اعلام کردند که آماده‌اند به نوعی سینما را وارد سبد کالای کارکنانشان کنند.
فهرست کارکنان این ادارات به ما ارائه می‌شود و کارت سینما به نام آنان صادر خواهد شد.

افزایش 20 درصدی اعتبار سینماکارت
سازمان مربوطه مبلغی را به این کارت‌ها واریز می‌کند هر میزانی که این سازمان برای کارکنان واریز کند 10 درصد بانک آینده و 10 درصد نیز سازمان سینمایی به این مبلغ می‌افزاید.
بنابراین اگر به عنوان نمونه یک وزارتخانه برای کارکنانش 100 هزارتومان موجودی در سینما کارت واریز کند این مبلغ با احتساب 10 درصد سازمان سینمایی و بانک آینده، به اعتبار 120 هزار تومانی می‌رسد و صاحب کارت می‌تواند از اعتبار 120 هزار تومان برای سینما رفتن استفاده کند.

سینماکارت مختص سینما رفتن
صاحبان سینماکارت تنها از طریق این کارت‌ها می‌توانند اقدام به خریداری بلیت سینما کنند و نمی‌توانند اقدام به خرید کالاهای دیگر کنند. همچنین این کارت‌ها تنها از طریق کارتخوان‌های نصب شده در سینما‌ها قابل استفاده است.
قرارداد برای صدور کارت سینما و نصب کارتخوان‌ها در سراسر کشور منعقد شده است. متاسفانه برخی سینماداران تصور می‌کردند نصب این کارت خوان‌ها به منظور آگاهی از میزان فروش سینمای آن‌ها و ارائه گزارش این آمار به اداره مالیات است درصورتی که در این باره با آنان صحبت کرده و درباره کارکردهای این کارت خوان‌ها آنان را توجیه کردیم.

تجهیز سینماهای سراسر کشور به کارتخوان تا عید فطر
بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده امیدواریم تا عید فطر، کارت خوان سینما در اکثر سینماهای سراسر کشور نصب شده باشد.

امکانات بیشتر برای دانشجویان
در برنامه بعدی خود درنظر داریم در توافق با امور رفاهی دانشگاه‌ها، برای دانشجویان درصد بیشتری از 20 درصد لحاظ کنیم.
در نظر داریم برای دانشجویان کارت‌های 50 هزار تومانی درنظر بگیریم و با احتساب درصد درنظر گرفته شده، دانشجو بتواند از 60 هزار تومان اعتبار درنظر گرفته شده برای رفتن به سینما استفاده کند.
ممکن است که این کارت‌ها با هزینه کمتر از 50 هزار تومان در اختیار دانشگاه‌ها قرار داده شود تا از این طریق دانشجویان بتوانند با هزینه کمتری این کارت‌ها را تهیه کنند.

نگاه فرهنگی در تهیه سینماکارت
تهیه سینماکارت بیشتر جنبه فرهنگی برای سینما دارد. شاید این کارت اقتصاد سینما را متحول نکند اما درصدی از کارمندان از طریق این کارت‌ها به سینما‌ها می‌آیند.
در مرحله اول قرار شده برای تمامی کارمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سینما کارت 100 هزار تومانی تهیه و به آنان اهدا شود.

 

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


Scroll To Top