سینما کده سینما کده
خانه » بازیگران تئاتر » افتتاح خانه نمایش تهران در فرهنگسرای شفق

افتتاح خانه نمایش تهران در فرهنگسرای شفق

سینما کده

t-sha

فرهنگسرای شفق

به گزارش سینما کده نشست خبری دومین جشنواره تئاتر شهر با حضور شهرام کرمی دبیر جشنواره ، سید قاظم ناظمی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

کرمی دبیر این دوره جشنواره در ابتدا گفت :‌ما فراخوان جشنواره را بهمن ماه اعلام کردیم و سیاست گذاری ما در این دوره ارزیابی نقاط ضعف اولین دوره جشنواره بود.

در ادامه سید قاسم ناظمی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ابتدا قرار بود جشنواره اردیبهشت برگزار شود.

ولی به علت مصادف شدن با انتخابات ریاست جمهوری و دادن فرصت بیشتری برای گروه ها این جشنواره به مرداد ماه جابجا شد.

ناظمی در ادامه از افتتاح خانه نمایش تهران در فرهنگسرای شفق خبر داد و گفت : همزمان با برگزاری جشنواره دو تقدیر نیز در برنامه جشنواره است. استاد علی نصیریان پیش کسوت تئاتر و حسن موذنی از کارشناسان فرهنگی حوزه ی تئاتر در منطقه هفت شهرداری افرادی هستند که در این دوره از زحمات آن تقدیر می شود.

کرمی دبیر جشنواره در ادامه با بیان اینکه هدف ما توجه به تئاتر بزرگسال است گفت : سالهای قبل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ۶ جشنواره با مضامین مختلف برگزار می شد و ما همه این جشنواره ها را ترکیب کردیم و تئاتر با مضامین شهری با عنوان تئاتر شهر را برگزار می کنیم. ولی ما امسال تئاتر بانوان را از آن حذف کردیم چون معتقدیم تئاتر بانوان در این موضوع می تواند مستقل عمل کند.

وی گفت : امسال در جشنواره با استقبال بیشتری روبرو شدیم و از ۴ سالن حرفه ای خانه نمایش ، سالن مهر و ماه حوزه هنری ، و تالار هنر همکاری می کنند.

دبیر جشنواره دومین جشنواره تئاتر شهر گفت : نمایشگاه پوسترهای تئاتر ایران همزمان با ایام برگزاری جشنواره برگزار می گردد. دومین جشنواره تئاتر شهر و انجمن صنفی طراحان ایران در همکاری مشترک مجموعه ای از برترین پوسترهای تئاتر را در نگارخانه لاله به نمایش در خواهد آمد.

کرمی اضافه کرد : ۱۰ کارگاه نمایشی را در سه ماه گذشته برگزار ردیم و نزدیک به ۸۰۰ نفر هنرجو نیز از این کارگاه استفاده کردند و همچنین کتاب تئاتر شورایی و شهروندی نوشته علی ظفر قهرمانی همزمان با برگزاری این دوره از جشنواره به چاپ می رسد.

وی همچنین وعده ی اجرای عمومی و حمایت از ۶۶ گروه نمایشی به شرط فراهم شدن شرایط را هم داد و علت ضعف مالی جشنواره را مصوب شدن بودجه در سال گذشته دانست.

بنابر گزارش سینما خبر دومین جشنواره تئاتر شهر از ۱۹ تا ۲۶ مرداد در تهران برگزار می شود.

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top