سینما کده سینما کده
خانه » اخبار سینما وتلویزیون » فیلم برداری فیلم کوتاه «آمِن» جلوی دوربین رفت

فیلم برداری فیلم کوتاه «آمِن» جلوی دوربین رفت

سینما کده

cinema-amen

به گزارش تسنیم، فیلم کوتاه داستانی«آمِن» موضوعی زنانه دارد که به داستان دو خواهر پرداخته است که بعد از فوت پدرشان بر سر فروش خانه محل زندگیشان دچار اختلاف شده اند.
وحید یگانه کارگردان جوان «آمن» درباره ساخت این فیلم کوتاه گفت: فیلمنامه  «آمن» از یک سال قبل نوشته شده بود. هر بار که ما می خواستیم کار تولید فیلم را شروع کنیم، اتفاقی پیش می آمد و روند پیش تولید را متوقف می کرد. اما در این فاصله فرصتی پیش آمد تا ما فیلمنامه را با همفکری دوستان باز نویسی کنیم که خوشبختانه در پایان با نسخه بسیار متفاوت و بهتری از فیلمنامه اولیه مواجه هستیم که مطمئنا در بهتر شدن نتیجه کار تاثیر داشته است.

او در ادامه افزود: فیلم کوتاه سختی های خاص خود را دارد که در تمام دنیا برای فیلمسازان این نوع فیلمسازی مشترک است. اما مهمترین مشکل ما در روند تولید فیلم «آمن» کمبود بودجه است. به طوری که چندین بار به خاطر همین مسئله روند تولید به تاخیرافتاد. فیلم «آمن» علیرغم اینکه یک فیلم اخلاقی و در جهت تحکیم ارزش های خانواده است. اما متاسفانه با کم توجهی نهادهای تولید فیلم کوتاه مواجه شد و بودجه ای که برای آن اختصاص دادند، آنقدر کم بود که حتی کفاف هزینه های یک روز تولید؛ حتی با شرایط دانشجویی را نمی داد. اما چون واقعا به این فیلم اعتقاد داشتم ترجیح دادم که فعلا خودم هزینه های تولید را برعهده بگیرم.

وی درمورد مخاطب فیلم «آمن» و هدف از تولید آن گفت: ما مسلما این فیلم را ساخته ایم که دیده شود. چون واقعا می تواند فیلم تاثیر گذاری باشد. نمی توان گفت که فیلم کوتاه مخاطب خاص خود را دارد. هرکسی می تواند مخاطب فیلم کوتاه به خصوص فیلم «آمن» باشد. آدم های خاص و تحصیل کرده تا آدم های معمولی. مهم این است که بستری برای دیده شدن فیلم کوتاه فراهم شود. در چند سال گذشته تلویزیون روند خوبی را آغاز کرده بود که متاسفانه الان مدتی است این روند کم رنگ شده و تمام چشم و امید فیلمسازان کوتاه به جشنواره هاست. حتی جشنواره ها هم چند سالی است که لابی گری در پذیرش فیلم ها در آن بیداد می کند و حق بسیاری از فیلمسازان ضایع می شود. عدم پذیرش فیلم های خوب و باکیفیت فقط مخاطبان را دلزده می کند و آنها را از دیدن فیلم های خوب محروم می کند. امیدوارم که این روند در آینده بهبود یابد.

کارگردان فیلم های کوتاه «نامه های آقای روزنامه باطله» و «یک درجه پایین تر» در پایان ابراز امیدواری کرد که با پایان یافتن تدوین، فیلم برای نمایش در جشنواره های پروین اعتصامی، رویش و سایر جشنواره ها آماده شود.

در فیلم کوتاه داستانی «آمن»، کتایون سالکی، سارا فعلی، نفیسه زارع و لعیا گرامی زاده نقش آفرینی کرده اند.

سایر عوامل فیلم «آمن» عبارتنداز: تصویربردار: مصطفی دهقانیان، صدابردار: احمدافشار، طراحی گریم: سپیده سلیمانی، منشی صحنه: شفق ابوسبا،  تدوین: عماد ابوعطا، روابط عمومی: یاسر یگانه، عکاس: سپیده توحیدی، مدیر تولید: مجیدکریمیان، دستیاران تصویربردار: آرش دیانت، صادق بندار و حمیداسکندری.

وحید یگانه کارگردان فیلم «آمن» لیسانس کارگردانی سینما و فوق لیسانس ادبیات نمایشی را از دانشگاه هنر تهران اخذ کرده است. وی ساخت چندین فیلم کوتاه داستانی و مستند را در کارنامه دارد که از میان آثار وی می توان به مستند تلویزیونی «فاتح فلوریدا»، مستند «نامه های آقای روزنامه باطله»، فیلم داستانی کوتاه «یک درجه پایین تر» اشاره کرد.

دریافت جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره ملی فیلم های دانشجویی صدا و سیما در سال ۱۳۸۵ برای مستند «نامه های آقای روزنامه باطله»، دریافت جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره سراسری فیلم نگاه دوم برای فیلم «نامه های آقای روزنامه باطله» در سال ۱۳۸۴ و دریافت جایزه بهترین کارگردانی ازجشنواره فیلم استانی انجمن سینمای جوان ایران برای فیلم «یک درجه پایین تر»، در کارنامه این کارگردان دیده می شود.

 

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top