سینما کده سینما کده
خانه » اخبار سینما وتلویزیون » مجموعه‌ای سینمایی در ۵۰ هکتار ساخته می‌شود.

مجموعه‌ای سینمایی در ۵۰ هکتار ساخته می‌شود.

سینما کده

cinema-majmoci

مجموعه‌ای سینمایی

مهدی سجودی مشاور سرمایه گذاری داخلی و خارجی استانداری مازنداران در گفتگو با خبرنگار مهر و در پاسخ به اینکه صحبت اخیر رییس سازمان سینمایی مبنی بر ساخت یک شهرک سینمایی در مازندران چگوه محقق می شود؟ گفت: ساخت یک شهرک سینمایی در استان مازندران می تواند در افزایش ظرفیت تولید فیلم در سینمای ایران موثر باشد. ما هم برای کمک به سینمای ایران پروژه ساخت شهرک سینمایی در استان مازنداران را به حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی پیشنهاد دادیم. البته این طرح در حد یک پیشنهاد بوده و در صورت توافق، این پروژه با همکاری صندوق حمایت از هنرمندان، سازمان سینمایی، موسسه رسانه های تصویری و استانداری مازندران امکان‌پذیر است که امیدوارم هرچه سریعتر این تفاهم‌نامه امضا شود.

وی در پاسخ به این که مگر چه تعداد پروژه سینمایی قابلیت ضبط در این استان را دارند؟ توضیح داد: طرحی که ما به سازمان سینمایی پیشنهاد داده ایم، تنها مختص یک شهرک سینمایی برای ساخت فیلم سینمایی نیست، بلکه در نظر داریم در این محوطه ۵۰ هزار هکتاری علاوه بر ساخت فضای مناسب برای فیلمبرداری، هتل و مجتمع های مسکونی برای سینماگران بسازیم.

مشاور سرمایه گذاری داخلی و خارجی استانداری مازنداران ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده در صورت ساخت این مجموعه، می توانیم از چنین فضایی برای برگزاری جشنواره های فیلم استفاده کنیم، علاوه بر آن هنرمندان با همکاری صندوق حمایت از هنرمندان می توانند از فضای مناسبی برای سکونت در زمان های تفریح خود در این استان استفاده کنند.

وی ادامه داد: ساخت چنین شهرکی سبب می شود که اگر سینماگران به دنبال ساخت یک فیلم سینمایی هستند دیگر درگیر هماهنگی برای فضای لازم برای فیلمبرداری آثار خود نباشند و همین مساله سبب تسریع روند تولید فیلم در سینمای ایران باشد.

سجودی در پایان گفت: هزینه ساخت این شهرک سینمایی از سوی صندوق حمایت از هنرمندان تامین می شود، استانداری مازنداران فضای لازم برای ساخت این پروژه را در اختیار سازمان سینمایی قرار می دهد و سازمان سینمایی طراحی مجموعه های تفریحی، اقامتی و سینمایی را برعهده می گیرد.

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top