سینما کده سینما کده
خانه » اخبار تئاتر » نمایش عروسکی «دختر کدو زری» به جشنواره عروسکی می‌آید.

نمایش عروسکی «دختر کدو زری» به جشنواره عروسکی می‌آید.

سینما کده

t-nama

نمایش عروسکی «دختر کدو زری»

محمد اعلمی نویسنده و کارگردان نمایش «دختر کدو زری» درباره اجرای این اثر نمایشی در جشنواره تئاتر عروسکی تهران -مبارک به خبرنگار مهر گفت: در حال آماده سازی این نمایشی عروسکی هستیم و نزدیک به نیمی از کار کامل شده است. در ۲۰ روز باقی مانده نیز اعضای گروه به صورت فشرده در حال تمرین هستند تا نمایش کامل و بدون نقص در جشنواره به صحنه برود.

وی درباره داستان این نمایش توضیح داد: در واقع داستان نمایش از یک افسانه ایرانی وام گرفته شده که در استانهای مختلف کشور روایتهای متفاوتی از آن وجود دارد. داستان قصه ما درباره زن و مرد میانسالی است که بچه دار نمی شوند، روزی زن که بسیار علاقمند به داشتن فرزند است در جالیز شوهرش کدویی را پیدا می کند و آن را به جای فرزند نداشته اش به خانه می آورد. این کار زن باعث تمسخر همسایه ها و حتی همسرش می شود تا جایی که مرد خانه را ترک می کند. این زن با باور خودش کودو را به مکتب می برد و برایش لباس می دوزد و از او نگهداری می کند. در نهایت متوجه می شویم که در این کدو دختر زیبایی طلسم شده است و تنها با عشق شاهزاده ای جوان طلسم اسارتش می شکند.

اعلمی ادامه داد: این اثر را با شیوه نمایش در نمایش و استفاده از بازیگر و عروسک به شکل همزمان اجرا می کنیم. در واقع بازیگران ما در این نمایش خودشان هم عروسک گردانی می کنندو ما اصراری در پنهان کردن چهره عروسک گردان ها نداشتیم. همچنین طراحی عروسک ها و بازیگران به یک شکل انجام شده تا بر این نکته تاکید کنیم که آنها از یکدیگر جدا نیستند.

سلمان فرخنده، فروزان بهرام پور، محمد لقمانیان، علی اعتصامی فر و مینا رمضانی بازیگران این نمایش هستند. علی اعلمی نیز طراحی و ساخت دکور نمایش را که تنها یک گاری است، بر عهده دارد. در حقیقت همه اتفاقات این نمایش در یک گاری رخ می دهد.

در نمایش «دختر کدو زری» مینا اعلمی دستیار کارگردان است و نگار خزائی و پریسا نعمتی مقدم طراحی و دوخت لباسها را بر عهده دارند.

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top