سینما کده سینما کده
خانه » اخبار سینما وتلویزیون » هیات انتخاب بخش‌های رقابتی بین‌الملل جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

هیات انتخاب بخش‌های رقابتی بین‌الملل جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

سینما کده

cinema-jvfa

بخش‌های رقابتی بین‌الملل جشنواره فیلم فجر

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا درستکار، شادمهر راستین، مرتضی رزاق کریمی، نیما عباسپور و سعید نوری به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش های رقابتی بین الملل سی‌ و‌ سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر آثار بخش بین الملل را انتخاب خواهند کرد.

اسامی «هیات انتخاب بخش های رقابتی بین الملل» به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

رضا درستکار: متولد ۱۳۴۸ در تهران است. از سال ۶۸، به‌شکل رسمی و حرفه‌ای کار خود را در مطبوعات آغاز کرد و سالهاست که در حوزه نقد مباحث فرهنگی، بویژه نقد و تحلیل آثار سینمایی فعالیت دارد. درستکار در مقاطعی، با نشریات تخصصی از جمله ماهنامه‌های فیلم، ادبستان، فیلم- ویدئو، فصلنامه فارابی و روزنامه اطلاعات همکاری کرده و از بدو تأسیس ماهنامه تخصصی سینمایی دنیای تصویر (از سال ۷۲ به بعد) نیز نویسنده و عضو ثابت شورای نویسندگان این نشریه بوده است. وی از دو دوره هفتم و نهم جشنواره مطبوعات، جایزه نخست «قلم زرین» روزنامه‌نگار برتر را در دو رشته نقد ادبی- هنری و مقاله فرهنگی- هنری دریافت کرده است. از جمله آثار منتشر شده درستکار می‌توان به‌کتابهای فریدون گله، زندگی و آثار (۱۳۸۰) و بهمن فرمان‌آرا، زندگی و آثار(۱۳۸۱)، با مجید مجیدی زندگی و آثارش (۱۳۸۵) و روایت های مستند (۱۳۸۶) اشاره کرد. وی از سال ۸۶ تاکنون به عرصه فیلمسازی ورود کرده و تعدادی فیلم مستند و داستانی ساخته است.

شادمهر راستین: متولد ۱۳۴۳ در تهران است. این فیلمنامه نویس دانش آموخته رشته معماری از دانشگاه تهران است و دوره عالی فیلم سینمایی را در مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی باغ فردوس گذرانده‌است. وی در سال ۸۶ برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه در جشنواره فیلم فجر شده است.

وی فیلمنامه های متعددی از جمله آفساید، زاگرس، به همین سادگی، این زن حرف نمی زند، چند روز بعد و آن مرد آمد را به نگارش درآورده است.

مرتضی رزاق کریمی: متولد ۱۳۴۲ در تبریز است. دانش آموخته رشته اقتصاد است. از سال ۱۳۷۱ با تاسیس دگا فیلم، تهیه و تولید فیلم‌های مستند و داستانی مختلف در ایران و همکاری در تولیدات مستند با کشورهای اروپایی را آغاز نمود. وی تهیه کنندگی فیلم های مستند خاطراتی برای تمام فصول، بیابان زدایی، غذاهای آئینی، خانواده در ایران، ایران– تهران و… را بر عهده داشته است.

وی تهیه‌کنندگی فیلم های سینمایـی یاد و یادگار، این زن حرف نمی زند، حس پنهـان و… را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

رزاق کریمی عضو هیات مؤسس انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند و شش دوره ریاست هیات مدیره، سه دوره حضور در هیات مدیره خانه سینما و شورای بازنویسی اساسنامه خانه سینما و نیز عضویت در اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران را بر عهده داشته است.

وی با تهیه کنندگی مستند «خاطراتی برای تمام فصول» موفق به کسب دو جایزه بزرگ بهترین تهیه کنندگی از چهارمین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی و هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت شد. وی در حال حاضر مشاور عالی مدیرعامل و سرپرست معاونت فرهنگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.

نیما عباسپور: متول ۱۳۵۲ در تهران است. عضو هیأت مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران، عضو هیأت مؤسس آکادمی داوری فیلم کوتاه ایران است. وی فیلم های دور باطل، و هیچ دیگر، رویا چرا گم شده؟، آسانسور، پدر من باغ ما، جنگل، پیاده روی بزرگ و … را درکارنامه هنری خود دارد.

سعید نوری: متولد ۱۳۵۳ در تهران است. دانش آموخته دکترای سینما از دانشگاه سزکانتن ورسای است. وی برخی دوره های تخصصی فیلمسازی را در سینماتک فرانسه گذرانده است.

نوری فیلم های پازل، وصله کاری، از پایان تا آغاز، روزگار فرخ، شهرزاد و … را ساخته است.

وی نویسندگی رمان در جستجوی تصویر گمشده و رمان پاریس انتشارات روزبهان را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است.

فیلم کوتاه وصله کاری دارای جایزه از نیویورک، جمهوری چک و ایران و فیلم کوتاه ناگهان تلویزیون دارای جایزه از فرانسه و یونان است.

وی در جشنواره های مختلف، سرپرستی کارگاه های مختلف فیلمسازی را بر عهده داشته است.

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top