سینما کده سینما کده
خانه » اخبار سینما وتلویزیون » پدر«حوض نقاشی»، فیلم میسازد

پدر«حوض نقاشی»، فیلم میسازد

سینما کده

Capture

به گزارش سینما کده شهاب حسینی بازیگر جوان  سینمای ایران که تا کنون افتخارات بسیاری  را در جشنواره های گوناگون کسب کرده است؛ ساخت نخستین فیلم  خود را در مقام کارگردان با  نگارش فیلم نامه محمد هادی کریمی کارگردان و فیلمنامه نویس کشور آغاز می کند.

بر اساس این گزارش؛ اولین تجربه کارگردانی «شهاب حسینی» در عرصه سینما یک طنز فلسفی خواهد بود. حسینی این فیلم سینمایی را با فیلم‌نامه‌ای از «محمدهادی کریمی» خواهد ساخت. قرار بود این فیلم به تهیه‌کنندگی «حسن دادخواه» ساخته شود، اما فعلا همکاری دادخواه با این پروژه منتفی شده است.

یادآور می شود؛ سید شهاب‌الدین حسینی به خاطر کارگردانی این فیلم تاکنون از بازی در چند فیلم را در سال جاری صرف نظر کرده است ؛او که متولد ۱۳۵۲، در چند سال اخیر در فیلم‌های مختلفی از سینمای ایران بازی کرده است. او در این مدت توانست دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد را برای ایفای نقش در «محیا» و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای بازی در «سوپر استار» از جشنواره‌های فیلم فجر دریافت کند. او همچنین به‌خاطر بازی در فیلم‌های «پرسه در مه» و «درباره الی» بازیگر مرد برگزیده چهاردهمین جشن بزرگ سینمای ایران شد.

محمدهادی کریمی فیلمنامه نویس و کارگردان سینما درباره این فیلم نامه می گوید؛ این فیلمنامه از قصه های مورد علاقه وی بوده که قصد داشته خود آن را کارگردانی کند اما با ابراز تمایل حسینی قرار است اولین فیلم سینمایی بازیگر مطرح سینمای ایران ساخته شود.وی خاطرنشان کرد: مدت ها است که روی ایده و طرح اولیه این فیلمنامه با شهاب حسینی صحبت می کردیم و پیرامون ساخت آن تبادل نظر داشتیم. این یکی از کارهایی است که علاقه داشتم خودم آن را بسازم و چون بسیار برایم عزیز است امیدوارم شهاب حسینی که جایگاه بسیار بالایی نزد بنده دارد این فیلمنامه را جلوی دوربین ببرد.

به گفته کریمی؛ فیلمنامه فضای کمدی ـ فلسفی دارد و سعی شده متفاوت از دیگر آثار طنزی که تا به امروز ساخته شده مقابل دوربین برود.سعی می کنم همانطور که شهاب حسینی در اولین فیلم سینمایی که ساختم من را همراهی کرد و کمک بسیاری به من کرد این وظیفه را دارم که به عنوان دوست چند ساله در این پروژه کنار او باشم و اثر متفاوتی را از او شاهد باشم.

یادآور می شود؛ «حوض نقاشی»، «محیا»، «آفریقا»، «خانه پدری»، «دلشکسته»، «بچه‌های ابدی» و… از جمله فیلم‌های سینمایی بوده که او در آن‌ها ایفای نقش کرده است.همچنین  سریال‌های «پلیس جوان»، «شوق پرواز»، «سرزمین کهن» و «مدار صفر درجه» از شاخص‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی است که حسینی در آن‌ها بازی کرده است.

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top