سینما کده سینما کده
خانه » اخبار سینما وتلویزیون » چهره پیامبر اکرم در فیلم محمد (ص) چگونه است

چهره پیامبر اکرم در فیلم محمد (ص) چگونه است

سینما کده

cinema-mohamad

چهره پیامبر اکرم در فیلم محمد (ص) چگونه است

به گزارش سینما کده به نقل از سینماژورنال، مجید مجیدی در فیلم سینمایی“محمد(ص)” هیچ تصویر روبرویی از پیامبر نشان نمی دهد و هر آنچه از ایشان می بینیم نماهایی است از پشت سر یا دستان شان.

با اینکه که داستان “محمد(ص)” تولد پیامبر تا ۱۴ سالگی ایشان را دربرمیگیرد و برای ایفای نقش ایشان نیز از یک کودک و یک نوجوان استفاده شده است اما در تمام طول فیلم تنها  نماهایی از پشت سر پیامبر می بینیم و البته موهای بلندشان را.

تصویرسازیهای مربوط به رشد سن پیامبر هم با استفاده از تغییر فرم انگشتان دست و ظاهر شدن مو بر روی انگشتان صورت می گیرد.

دستان حضرت محمد(ص) خردسال در نماهایی که بر روی دستان حلیمه دایه اش قرار می گیرد تا کمک کند به او در تحمل درد برآمده از بیماری و همچنین زمانی که مشک را پر آب می کند عاملی است در جهت بالا رفتن بار معنوی فیلم.

تنها جایی که تصویر پیامبر از جلو دیده میشود جایی است که به موبد “بحیرا”ی مسیحی وارد میشود؛ در اینجا هم هاله ای نور بر چهره پیامبر پدیدار می گردد.

در کنار این تصویرسازیهای غیرمستقیم صدای پیامبر هم در فیلم شنیده می شود؛ اولین بار صدای ایشان در غار حراست که شنیده می شود و خطاب به عبدالمطلب که از ترس بدخواهان نوه اش را به غار آورده؛ محمد(ص) رو به پدربزرگ می گوید: چه بوی خوبی دارد هوای اینجا…دلتنگ مادر هستم، کی می آید؟

در جایی دیگر سخنان پیامبر را خطاب به مادرش آمنه که از فرزند دورافتاده می شنویم که می گوید: سلام، من هر جا میروم تو آنجا هستی.

زمانی که پیامبر به همراه مادر به یثرب می رود و در مسیر سفر به مردمانی برخورد می کنند که برای نجات از خشکسالی به دامان بتها پناه برده اند خطاب به مادر می گوید: آب از بتها می خواهند؟…این آب از جوشیدن خواهد ایستاد.

پیامبر در یثرب و بعد از دیدن آسمان پرستاره یثرب غرق لذت شده و می گوید: آسمان این شهر هر شب این طور می درخشد؟

و به هنگام ترک شهر بیان می دارد: دلم برای این شهر ترک می شود.

در یکی از نماهای نیز پیامبر روبروی عرب جاهلی که قصد زنده به گور کردن دختر خود را دارد ایستاده و با اشاره چشمان زیبای طفلش که شبیه چشمان پدر است می گوید: دختر رحمت خداوند است. قدرش را بدان.

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top