سینما کده سینما کده
خانه » اخبار انیمیشن » انیمیشن “یتیم” به استوری‌برد رسید.

انیمیشن “یتیم” به استوری‌برد رسید.

سینما کده

an-ya

انیمیشن یتیم

به گزارش سینما کده بهرام عظیمی انیماتور در گفتگو با مهر درباره روند ساخت این فیلم گفت: پس از اینکه پیشنهاد ساخت فیلم کوتاه انیمیشن را از سوی موسسه خیریه مهر امام هادی (ع) دریافت کردم بی‌درنگ ساخت این انیمیشن را با فیلمنامه‌ای از مهناز عادلی پذیرفتم.

وی در ادامه افزود: در واقع فیلمنامه خوب و محکمی که عادلی نوشته بود به نوعی مرا به ساخت این فیلم کوتاه انیمیشن ترغیب کرد. نگاه متفاوتی که این انیمیشن به موضوع یتیم دارد مثال‌زدنی است.

کارگردانی که با انیمیشن “بابا برقی” در تلویزیون شناخته شد با اشاره به داستان “یتیم” گفت: داستان انیمیشن “یتیم” در روستایی کویری اتفاق می‌افتد. در این روستا دختر ۱۲ ساله‌ای به نام مریم زندگی می کند. مریم قصه “یتیم” با مشکلات زیادی زندگی می‌کند و همیشه هدیه‌ای از خدا می خواهد تا اینکه یک فرشته در حالی که ۱۱۰ بیلیون سال نوری در راه بوده تا به زمین برسد درست در شب قدر وارد روستا می شود و با اولین انسانی که برخورد می کند مریم است و داستان شروع می شود.

بهرام عظیمی در پایان متذکر شد: فیلمنامه انیمیشن “یتیم” ۱۰ دقیقه است و تهیه‌کنندگی آن را محمدرضا ابوالحسنی با سرمایه گذاری موسسه خیریه مهر امام هادی(ع) به عهده دارد. ضمن اینکه هدف از ساخت این فیلم انیمیشن فراگیر شدن فرهنگ رسیدگی به کودکان یتیم با نگاه غیر ترحم‌انگیز است.

 این فیلم با سرمایه بیش از ۵۰۰ انسان خیر در سطح کشور ساخته می شود. فیلمنامه “یتیم” نوشته مهناز عادلی است. عادلی بیش از ۱۵ سال است که سابقه نویسندگی در نشریات معتبر کشور را دارد و در ۱۰ سال اخیر مقالات، مصاحبه ها و نوشته های طنز او پرمخاطب بوده است، پیش از فیلمنامه “یتیم” نیز عادلی نویسندگی ۹ فیلمنامه کوتاه انیمیشن را برای مجموعه “۱۰ روستا” به سفارش مرکز صبا وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را به عهده داشته است.

Cinemakade © 2019 

20791Alexa

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Scroll To Top